ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM - 23-24.07.2018 SZTUKA WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH – GENIALNY MÓWCA 16-17 lipca zapoznaj się z ofertą LIFE & BUSINESS COACHING! Trening Asertywności 13 sierpnia Sprzedaj Siebie - PERSONAL BRANDING 13-14.08.2018 TECHNIKI WYWIERANIA WPŁYWU - perswazja i manipulacja 06-07.08.2018
 

Artykuły

Logiczna prawda rozwiązań

Tylko w niezbadanych ścieżkach argumentacji znajdziemy logiczną prawdę rozwiązań. Co więcej, znajdziemy ich bardzo wiele. Czy jest to możliwe? Tak. Jak tego dokonać? Wystarczy tylko naprawdę tego chcieć. W słowie „naprawdę” i „chcieć” ukryta jest prawda i sedno logicznego rozwiązania. Niby to takie proste, a jednak dla wielu wciąż niemożliwe. Dlaczego? Ponieważ nieustająco, każdego dnia najbardziej manipulujemy siebie samych przed podejmowaniem właściwych decyzji, których rezultatem jest brak zmiany.


Życie wymusza od nas zakładanie wielu masek. Jest rodzajem gry pomiędzy nami samymi a poszczególnymi ludźmi napotykanymi w zderzeniach codziennych historii. Apoteozą i skalą urzeczywistnionych sytuacji jest fakt, kim się stajemy i co się dalej z nami dzieje. To, w jakim stopniu jesteśmy w stanie naginać realia własnych samo konstrukcji zdarzeń,  jest tylko i wyłącznie możliwe poprzez umiejętne dostosowanie się do panujących i obiektywnych zasad działania w procesie projektowanych elementów komunikacyjnych. Poszczególne szczeble naszego świadomego, dorosłego życia są tak naprawdę zdefiniowane poprzez autentyzm naszego postępowania. Zrozumienie kształtujących procesów i nasz oczywisty astygmatyzm w pojmowaniu realnych korelacji życia (zniekształconych przez nas samych obrazów), powoduje zakłócenia w odbiorze pomiędzy tym, co jest prawdziwe a nierzeczywiste. Ułomność naszego postrzegania powoduje zakłócenia w sferze komunikacyjnej, która w wypowiedziach narracyjnych skutkuje niemożnością prawidłowego kontaktu i osłabia budowane międzyludzkie relacje.
Jesteśmy tylko takimi, jakimi jesteśmy. Mamy wady i zalety, ale możemy to zmienić. Nie musimy się biernie przyglądać zmieniającej się na naszych oczach rzeczywistości - i co gorsza - ulegać jej w bezwarunkowy sposób. Patrzeć na to, co osiągają inni i pozostawać zależnymi istniejącym wpływom. Naprawdę możemy to zmienić. Ten stan i rodzaj idylli zależy tylko od nas. To autentycznie jest możliwe i wykonalne. Ale, o tym jak jest i będzie – decydujemy tylko my sami.
Tylko my możemy mieć decydujący wpływ na istniejące relacje. My, tylko my sami jesteśmy w stanie określać kierunki oraz właściwości zmian - „ musimy tylko tego naprawdę chcieć” - i co za tym idzie rozwijać siebie w kierunku owych zmian. To, bez najmniejszych wątpliwości i z całą pewnością proces żmudny, wyczerpujący oraz wymagający samodyscypliny. I naturalnie, w jakimś sensie nieco uciążliwy, bo wymagający spektakularnych poświęceń. Jednak skutek przynoszących efektów jest na pewno pod każdym względem zadawalający dla każdego, kto autentycznie jest skoncentrowany na procesie prawidłowych zmian. To właśnie ten proces obala porażkę i w zupełnie nowy sposób definiuje upragniony sukces, zamieniając  tym samym własną skalę niepowodzeń w chwalebne zwycięstwo.


Skuteczność podejmowanych działań i decyzji jest ściśle związany z rodzajem, a także z kierunkiem myślenia w kontekście bezpośrednich celów. Chociaż wydaje nam się, że spektrum naszego pola w obszarze działań jest szerokie, w rzeczywistości okazuje się, że wciąż pozostajemy w „myśleniu tunelowym”. Manipulując siebie samych, zawężamy pole koncentracji  i tym samym odbieramy sobie możliwość „naszego” postrzegania rzeczywistości do tego, co jest w naszym zasięgu, nie zaś wykraczamy w świat szeroko pojętych możliwości. I tłumaczymy sobie, że tak właśnie jest przywołując wszelkie możliwe (niestety błędne) i dla siebie proste argumentacje, by pozostawać  i tkwić w tym co jest „wygodne”. W owych wariantach, we wszelkich możliwych argumentacjach przekonujemy nie tylko siebie, bliskich nam osób , ale także tych dalszych, że mamy i znaleźliśmy skuteczny placet rozwiązań. Niestety, ten rodzaj wewnętrznej ułudy i brak rzeczywistej świadomości, który jest spowodowany poprzez  nieuświadomione „myślenie tunelowe”, odbiera nam percepcje szerszego spojrzenia na spektakularne możliwości faktycznych zmian.
Nasze spojrzenie na proces zmian „w niezbadanych ścieżkach argumentacji”, wciąż niestety ogniskujemy  i staramy się uzasadniać, nie tylko poprzez wspomniane przeze mnie „myślenie tunelowe”. Idąc dalej, trzeba wyraźnie i także bardziej dosadnie powiedzieć, że w większości przypadków mamy do czynienia z problemem znacznie poważniejszym. Dlaczego? Bowiem w znacznie szerszym stopniu , spojrzenie na proces zmian jest postrzegany poprzez „myślenie kanałowe”. Konsekwencja tego dramatycznego spojrzenia na rzeczywistość jest katastrofalna, z czego nie wynika nic dobrego. To kosmos zaprojektowanej inżynierii naszego umysłu, w której brak kanału wyobraźni dobrej i wiarygodnej alternatywy w stosunku do otaczającej nas rzeczywistości.
Koncepcja i model naszego postępowania jest efektem przepustowości informacji i zgody wszelkich kanałów naszej tolerancji  w stosunku do tego, co akceptujemy i rozumiemy. Projektowanie to wynika z braku szerokiego spektrum analizy dochodzących „dźwięków i kanałów informacyjnych” i  ich oddziaływań na nasze życie. Przestrzeń owego ”kosmicznego bryłu informacyjnego”, jak też naszego „ego” jest składowiskiem niepotrzebnych komunikacyjnych rowów, które utrudniają nam dotarcie do map projektowanych zdarzeń.


Tak naprawdę i mówiąc wprost: po prostu boimy się procesu zmian. Słabość bierze górę. Jesteśmy prawdziwie dorośli a w konsekwencji zachowujemy się jak małe dzieci, które drżą przed tym, co niezbadane i niewiadome. Perspektywa zmian i jej paradoks polega na tym, że tkwi w nas lęk przed zmianą oraz brak perfekcyjnej samodyscypliny. Konsekwencja tego faktu, polegająca na tym, że ktokolwiek mógłby zobaczyć brak zaniechania przez nas obiecywanych chęci, powoduje niezliczone i ukrywane wewnętrznie lęki (które niestety są naszą słabością). A przecież alternatywne rozwiązania biznesowej rzeczywistości (i nie tylko tej), są przecież na wyciągniecie ręki - wystarczy tylko w autentyczny sposób podjąć właściwe działania. Ten rodzaj  pozytywnej „podróży” jest pod każdym względem możliwy, jeśli wyeliminujemy tylko jeden prosty argument, polegający na wewnętrznej „kontra” – argumentacji. Musimy, czy też powinniśmy za każdym razem wyeliminowywać ze swojego słownika, przez lata konsekwentnie przywoływane przez nas słowo: „…ale”.  Warto stosować się do tej zasady zawsze, nie tylko przed wypowiadanym znaniem, w jego trakcie ale także na końcu naszych argumentacji.  Notoryczne koncentrowanie się na spójniku „ale”, powoduje brak wiary w siebie i wycofywaniu się. Jest on przecież rodzajem kontrastu wyrażającym jakieś przeciwieństwo, partykułą wzmacniającą owy kontrast.  Czasem nawet (na przekór wszystkiemu) jest też całkowicie niepotrzebnym wykrzyknikiem.
Realna i prawdziwa , logiczna i spełniająca się projekcja zmian jest możliwa tylko wtedy, gdy tego autentycznie chcemy. „Chcenie” jest skutkiem procesu, niepolegającym na tym, że tylko mówimy, wypowiadamy się przed naszym audytorium o naszych chęciach, perspektywach zmian, tylko na prawdziwym i konsekwentnym działaniu. Podejmowanie działań każdego z nas, polegające na realnym dążeniu, związanym z wychodzeniem, zarówno z „myślenia kanałowego” - i co więcej, z „myślenia tunelowego”, jest jednym z najważniejszych czynników i podstawą w procesie projektowanych zmian.


Realizacja zamierzonych celów w zmianie jest kluczem do zweryfikowania problemów i znalezienia adekwatnych potrzeb. Skala definiowanych potrzeb, w sposób relatywny wynika wprost z deklarowanego i autentycznego „problemu”-  którego nie należy pojmować w kategoriach pejoratywnych, tylko i wyłącznie obiektywnych oraz prawdziwych, czyli pozytywnych. Jakkolwiek byśmy nie podchodzili do procesu zmian, wynikiem całego projektu i diametralną podstawą w działaniu jest przede wszystkim prawdziwa, wynikająca z nas „chęć” owej zmiany. To prawda, wycofujemy się z obietnic i wewnętrznej motywacji , bo tak jest wygodnie; bo nie wymaga to prawdziwego wysiłku. Tylko kogo w tym procesie oszukujemy? Innych, czy po prostu samych siebie?  Urzeczywistnienie pragnień w procesie ważnych zmian, to codzienna praca. To przekraczanie ważnych granic naszych osiągnięć i możliwości. Budowanie kolejnych „apartamentów sukcesu” , z których będziemy korzystać nie tylko my sami, ale także wszyscy ci, którzy są nam najbliżsi.

 

Tekst:  Artur Sokołowski


powrót do listy artykułów

Najbliższe szkolenia:

 • 22-23.10.2018

  MISTRZ SPRZEDAŻY

  Warszawa, Central Tower

  więcej

 • 22-23.10.2018

  SZTUKA WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH – GENIALNY MÓWCA

  Warszawa, Central Tower

  więcej

 • 25-26.10.2018

  TECHNIKI MANIPULACJI I PERSWAZJI - wywieranie wpływu

  Warszawa, Central Tower

  więcej

 • 29-30.10.2018

  ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM - Trening Menadżerski

  Warszawa, Central Tower

  więcej

 • 05.11.2018

  RADZENIE SOBIE ZE STRESEM

  Warszawa, Central Tower

  więcej

 • 08-09.11.2018

  INTELIGENCJA EMOCJONALNA I AUTOMOTYWACJA W BIZNESIE

  Warszawa/ Central Tower

  więcej

 • 12-13.11.2018

  NEGOCJACJE BIZNESOWE

  Warszawa, Central Tower

  więcej

 • 12.11.2018

  TRENING ASERTYWNOŚCI

  Warszawa, Central Tower

  więcej

 • 15-16.11.2018

  SKUTECZNA KOMUNIKACJA INTERPERSONALNA

  Warszawa, Central Tower

  więcej

 • 15-16.11.2018

  ZARZĄDZANIE FLOTĄ SAMOCHODOWĄ

  Warszawa - Central Tower

  więcej

 • 15-16.11.2018

  TRAIN THE TRAINER - szkolenie dla trenerów

  Warszawa, Central Tower

  więcej

 • 16.11.2018

  PROFESJONALNA SEKRETARKA/ASYSTENTKA

  Warszawa, Central Tower

  więcej

 • 19-20.11.2018

  SPRZEDAJ SIEBIE – PERSONAL BRANDING

  Warszawa, Central Tower

  więcej

 • 19.11.2018

  EFEKTYWNOŚĆ OSOBISTA I ZARZĄDZANIE SOBĄ W CZASIE

  Warszawa, Central Tower

  więcej

 • 03.12.2018

  LWICA BIZNESU

  Warszawa, Central Tower

  więcej

 • 07.12.2018

  DYKCJA I EMISJA GŁOSU

  Central Tower, Warszawa

  więcej

 • 20-21.12.2018

  PROFESJONALNA OBSŁUGA KLIENTA     

  Warszawa, Central Tower

  więcej

Repertuar Szkoleń

 

 

Opinie o nas

Polecam każdemu, kto chce iść na porządne SZKOLENIE, aby pracować i ćwiczyć a nie na pseudo wykłady...

Mariusz z Katowic
www.inwestycjawkadry.info.pl

 • Umiejętności interpersonalne, wiedza, inspirująca postawa, łatwość nawiązywania kontaktu z uczestnikami.

 • Wysoki poziom kompetencji, wiedza, doświadczenie zawodowe i profesjonalne podejście do Klienta.

  

   BUSINESS STUDIO
   ul. Dworcowa 38 lok. 45
   05-500 Piaseczno k. Warszawy

 

 + 48 691 205 004

 

Napisz do nas

*
*

Współpracujemy z:

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej na temat Cookies w Polityce Prywatności.