Jesteś liderem? Inwestuj w kompetencje!

15 września 2020

Zacznij mierzyć wyżej i rób to codziennie, bez względu na okoliczności. Jeśli jesteś liderem, nie możesz przestać inwestować we własny rozwój, bo to właśnie przyczynia się proporcjonalnie do twoich umiejętności, czyli wzrostu. Wzrostu Twojego zespołu, a to przecież najważniejsze akcenty w biznesowej przestrzeni, w jego świecie. Nie ma takiego dnia, kiedy możesz powiedzieć sobie, że twoje doświadczenie jest wystarczające. Każde twoje ograniczenie, unikanie dalszego rozwoju wpływa bezpośrednio na to, jak zarządzasz, jak kierujesz, jak odsłaniasz lub chowasz się w ważnej - owej biznesowej przestrzeni. To przede wszystkim twoje umiejętności uwalniają każdy twórczy potencjał - potencjał twojego zespołu, z którym przemierzasz świat. Świat, który budujesz razem z nimi. Ten świat, który wyznacza to, gdzie jesteście i gdzie kiedyś będziecie. Szacunek twojego zespołu bierze się stąd, jaki ty sam jesteś, co sobą reprezentujesz, jak rozwijasz siebie i swój zespół. Tę kwestię rozumieją tylko wielcy liderzy. Ci, którzy są obok tego zrozumienia, pozostają obok, na obrzeżach prawdziwej kwintesencji spraw biznesowych. To ci, którym się jedynie ciagle coś tylko wyobraża. 

Zacznij lokować środki w najważniejsze instrumenty biznesu - w dalszy rozwój swój i swoich pracowników, bo to przyniesie ci apanaże i wymierne korzyści. 

Jeśli ty zawodzisz, zawodzą pozostali. Czego chcesz oczekiwać od zespołu, kiedy ty sam zawodzisz? Jakiego i u kogo oczekujesz wsparcia, jeśli sam nie szukasz, nie znajdujesz właściwych rozwiązań? Jakich metod, zmian oczekujesz, jeśli sam ich nie znalazłeś? Jakich osiągnięć pragniesz od zespołu, jeżeli sam zawalasz swoje własne? Kogo i w jaki sposób chcesz oszukać - siebie, czy swój zespół? Myślisz, że inni widzą cię inaczej, niż ty sam siebie - to jesteś w błędzie. Wszyscy to widzą, tylko ci tego jeszcze nie mówią. 

Jeśli nie umiesz:

  • Ty i twój zespół przemawiać - to się tego nauczcie, zdobądźcie ten kunszt.
  • Wnikliwie odczytywać dyskretnej mowy ciała - przestańcie się zwodzić i podejmijcie kroki, by tę wiedzę posiąść. 
  • Zarządzać na poziomie najlepszego zespołu świata - zdobądźcie kwalifikacje i budujcie kolejne team’y, by zdobyć następne góry.
  • Komunikować się na poziomie, który wyzwala dobrą energię i nie powoduje konfliktów - nauczcie się, jak pokonać ten problem i cieszyć się szczęściem.

I w końcu przestań się żalić w domu w kuchni, że ci coś nie idzie, bo… - świat cię nie rozumie; ludzie są dziwni; sytuacja wymknęła się spod kontroli; a pierdy ciotki Gerdy przysłoniły las możliwości - (zastanów się nad prawdą swoich umiejętności i swojego zespołu). Chcesz odwlekać chwile, a to one zmieniają rzeczywistość, które opowiadają całą historię życia, którą przecież znasz. Możesz się chować, zamykać, udawać, że niczego nie widzisz i nie chcesz zobaczyć. Prawda jest taka, że owa rzeczywistość nie upomina się o nic - ona po prostu weryfikuje to, co jest. Constans. Zacznij być pojętny.

Nikt ci nie odbierze tego, co masz, ale z pewnością zabierze wszystko, gdy tylko okaże się, że czegoś nie masz, co będzie dla niego ważne. To tylko kwestia czasu. Pytanie tylko, czy juz dziś zrozumiałeś, że to coś, co miało wydarzyć się jutro, właśnie miało miejsce wczoraj. 

Pozdrawiam, Artur Sokołowski