KIM JEST LIFE COACH?

5 sierpnia 2019

Kim jest Life Coach? Czyli na czym polega moja praca z Tobą.

Life Coach to ktoś, kto pomaga Ci zidentyfikować Twoje cele i opracować praktyczny plan ich osiągnięcia. Dzięki spotkaniom z coachem, będzie Ci znacznie łatwiej zmaksymalizować swój potencjał, by osiągnąć pożądane rezultaty w krótszym czasie.

Coaching to rozmowa. Rozmowa, w której doświadczasz bycia słuchanym i wysłuchanym z uwagą. Rozmowa, w której coach skupiony jest na tym, co mówisz i JAK to mówisz. Działa jak TWOJE lustro. Zadając właściwe pytania we właściwych momentach rozmowy, coach pomaga Ci odkryć TWOJĄ rzeczywistość – Twoje przekonania, wartości, mocne i słabsze strony, Twoje realne możliwości osiągnięcia celu, który wytyczysz. Coach to Twój partner, który wspiera Cię w przekraczaniu barier na drodze do realizacji TWOICH celów.

Coraz więcej osób pracuje z coachem. Regularne spotkania odbywają aktorzy, liderzy biznesu, twórcy, przedsiębiorcy, kadra kierownicza, osoby zajmujące się domem (tak, mam również takich klientów), menedżerowie, specjaliści, właściciele małych firm, pionierzy, start-up'owcy. Robią to dlatego, że dostrzegają lukę między tym, gdzie są teraz, a gdzie chcą być. Przedsiębiorcy dzięki coachingowi wznoszą swój biznes na jeszcze wyższy poziom.

Przez co przechodzisz podczas LIFE COACHINGU?

Oczywiście w zależności od obszaru, nad jakim pracujemy - podczas sesji coachingowych najczęściej pracujesz nad określeniem swojej wizji i własnej koncepcji na życie. UWAGA! Twojej koncepcji. Nie rodziców, brata, szwagierki, babci, cioci czy społeczeństwa.

Co tak naprawdę Cię napędza? Co jest podstawą twoich celów? Co jest dla Ciebie ważne?

Pracujesz nad zidentyfikowaniem barier i wyeliminowaniem ograniczających Cię przekonań, które powstrzymują Cię przed działaniem. Potrzebujesz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy przypadkiem nie jest tak, że to Ty sam jesteś swoim głównym hamulcem?

Podczas pracy coachingowej definiujesz cele długoterminowe i krótkoterminowe tak, aby były zgodne z Twoimi podstawowymi wartościami. Ocena aktualnej sytuacji pomaga Tobie i coachowi w mierzeniu postępów oraz identyfikowaniu obecnych i potencjalnych przeszkód. Po tym ważnym kroku Ty i Twój coach dokonujecie przeglądu zasobów i wszystkich dostępnych sposobów, aby stworzyć plan działania. Następnie decydujesz, jakie konkretne kroki podejmiesz i kiedy to zrobisz. Przygotujesz się na potencjalne przeszkody i zdecydujesz, jak sobie z nimi poradzić. W tym momencie upewnisz się, że każdy krok wspiera Twoje końcowe cele, a Twój coach pomoże Ci zachować motywację i śledzić postępy. Jeśli Twój plan wymaga modyfikacji w dowolnym momencie, coach jest po to, aby Ci w tym pomóc, co pozwoli Ci utrzymać zaangażowanie na celu.

Life Coaching jest drugą najszybciej rozwijającą się profesją na świecie, wiesz dlaczego? Ponieważ jest niezwykle skuteczny. Niewielu ludzi może uczciwie powiedzieć, że już teraz są na szczycie swoich możliwości każdego dnia.

Relacja między Tobą a coachem jest kreatywnym partnerstwem, które ma na celu:

  • Zidentyfikować, wyjaśnić i stworzyć wizję tego, czego pragniesz.
  • Dzięki wiedzy coacha modyfikujesz cele, w taki sposób, aby były realne do osiągnięcia.
  • Coach używa narzędzi, które mobilizują Cię do samopoznania i rozwoju.
  • Opracowanie planu działania opartego na tym, co najlepiej pasuje do Ciebie, Twojej osobowości i wizji.
  • Zwiększenie Twojej odpowiedzialności, aby zwiększyć produktywność.
Te połączone ze sobą aspekty procesu, umożliwiają Ci maksymalizację Twojego potencjału, a badania pokazują, że coaching i szkolenie są dużo skuteczniejszą kombinacją niż samo szkolenie. Szkolenie może zwiększyć skuteczność w osiąganiu celów o 22,4%, ale w połączeniu z cotygodniowym coachingiem wydajność wzrasta o 88%.

Jeśli jesteś gotowy, aby naprawdę zmaksymalizować swój potencjał i przenieść swoje życie na wyższy poziom, to nadszedł czas, aby odszukać swojego coacha. Być może to będę ja? Jeśli tak, będzie to dla mnie zaszczyt :)

Sprawdź szczegóły sesji life coachingowych.

Do zobaczenia,

Agata Błaszkiewicz

Life & Business Coach