MENTORING W DOBIE KRYZYSU

3 kwietnia 2020

W dobie obecnie panującej pandemii kadra kierownicza i zarządzająca mierzy się z szeregiem wyzwań, o czym rozmawiamy podczas sesji mentoringowych on-line.

Zapotrzebowanie na mentoring wynika ze zmian, jakie zaszły w miejscach pracy, szczególnie na stanowiskach kierowniczych i wśród kadry zarządzającej.

Mentoring to partnerska relacja między mentorem a podopiecznym i zorientowana jest na odkrywanie oraz rozwijanie potencjału ucznia. Polega głównie na tym, by poprzez regularne rozmowy z mentorem, podopieczny zdobywał nową wiedzę, poznawał siebie, rozwijał zawodową samoświadomość i nie obawiał się podążać wybraną samodzielnie drogą samorealizacji.

W ostatnich dekadach XX wieku mentoring zaczął gwałtownie zyskiwać na popularności jako narzędzie rozwoju organizacji oraz jako metoda zwiększania kompetencji pracowników. Wykonywanie skomplikowanych, często zmieniających się zadań wymaga wglądu we własną motywację, słabości, kodeks honorowy, potencjał, misję i priorytety. W mojej pracy, że ludzie nie poświęcają tym kwestiom należytej uwagi, co powoduje wypalenie zawodowe, brak spełnienia, chaos w życiu zawodowym i prywatnym. Samokoncept powinien być fundamentem dla każdego człowieka. Tego uczę. Na tym się skupiam. To moja misja.

Mentor, to taka osoba, która pomaga swojemu podopiecznemu poradzić sobie z intensywnymi, złożonymi sytuacjami zawodowymi, a sesje mentoringowe zapewniają chwilę refleksji nad codziennością. Mentor musi spełniać trzy podstawowe role: pomocnika, który wspiera podopiecznego w jego rozwoju; modelu do naśladowania, który dzieli się swoim doświadczeniem i mądrością; oraz nauczyciela, który kieruje procesem nabywania wiedzy przez osobę mentorowaną.

Chcesz zwiększyć swoje kompetencje biznesowe lub zrealizować cele prywatne? Planujesz wznieść swój biznes na wyższy poziom? Zależy Ci na tym, aby wzmocnić umiejętności przywódcze, sprzedażowe lub komunikacyjne? Brakuje Ci motywacji do działania? Boisz się zmian? Zamów sesję mentorską, podczas której wspólnie popracujemy nad wybranym przez Ciebie obszarem. Pracuję z klientem korporacyjnym oraz indywidualnym, a także z prywatnymi przedsiębiorcami, osobami publicznymi, ludźmi ze świata sportu czy showbiznesu.

Jeżeli jest coś, nad czym chciałbyś ze mną popracować to zapraszam na Skype :-)

KLIKNIJ TUTAJ aby poznać szczegóły

Do usłyszenia!
Artur Sokołowski