RUSZ SIĘ! I PRZESTAŃ TKWIĆ W TYM SAMYM MIEJSCU!

18 marca 2019

Rusz się. Nie siedź bez sensu ciągle w tym samym miejscu. Wstań i rusz wreszcie dupę z miejsca. Ile można siedzieć?! Zacznij podążać w fajnym i ciekawym kierunku. Zrób nareszcie coś dla samego siebie. Zacznij od pierwszego kroku. Bez tego podstawowego elementu nie ma szans na to, by się cokolwiek wydarzyło. Inaczej będzie po prostu po staremu, czyli jak zwykle – nic. I nie chodzi o to, by o tym ciągle myśleć. Siedzieć i myśleć. A jedynie na tym, by coś z sensem dokonać.

Rusz się z miejsca, w którym jesteś i zacznij się przemieszczać w kierunku celu, do którego zawsze chciałeś dojść. Wypełnij i uposaż marzenia w konkretne działania. To właśnie one spowodują zmianę. Twoją zmianę. Nie stękaj tylko działaj.

Myślenie jest ważne, ale jego współgranie z działaniem dopiero daje efekty. 

Nie prześpij swojego życia. Ono jest tylko chwilą. Drobnym fragmentem, w którym możemy „wykrzyczeć” samego siebie. Obudź się! To jest ten moment, w którym musisz w końcu zrozumieć, że fakt podejmowania decyzji łączy się z działaniem. Ale nie opartym wyłącznie na uruchomieniu marzeń. Sens tkwi w działaniu, tylko i wyłącznie na działaniu praktycznym. Słyszysz to? Dotarło? Działanie praktyczne!!!

Podjęcie decyzji w oparciu o działanie jest podstawowym, wewnętrznym narzędziem każdego człowieka sukcesu. Kogoś, kto naprawdę chce coś zrobić i wybić się ponad przeciętność. I zostawić wszystkich miałkich w tyle. Drapanie się – zostaw im – niech się zadrapią, a potem niech latami pieprzą o tym, jak bardzo są „rozdrapani”. Ty bądź silny i wyruszaj przyjacielu w drogę. Pamiętaj: osiągnięcia są możliwe poprzez wyznaczenie sobie celów. Nie tych wielkich, dalekosiężnych, ale na początku – tych prostych. Jasnych i klarownych. Tych ważnych, które są po drodze.

Jasne – główny cel jest ważny. Pewnie o tym pomyślałeś i nie myliłeś się.

Jednak do głównego celu dochodzi się poprzez małe cele. Nie odkładaj decyzji.

Jeśli podjąłeś ich kilka, przyjmij to jako fantastyczną wiadomość w twoim życiu. Zmiana polega właśnie na uruchomieniu podjęcia wielu decyzji, czasem kilkunastu. Ale tylko tych, które mają za zadanie „wyczyścić” twoje życie. To ich suma doprowadzi cię ku realizacji ważnych celów. Uśmiechnij się!!! I zacznij być dumny z samego siebie.

Artur Sokołowski