Artur Sokołowski


Mentor / Trener rozwoju w obszarze osobistym i biznesowym / Wykładowca akademicki

Założyciel firmy szkoleniowej „Business Studio”, którą ze spektakularnym sukcesem prowadzi od 14 lat. Twórca autorskiego cyklu warsztatów „Mężczyzna Czterech Żywiołów”.

Absolwent krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej na Wydziale Aktorskim. 

Wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Wykładowca gościnny na Politechnice Warszawskiej, Uniwersytecie Warszawskim, SGH w Warszawie. Wykładał także na FAM ECOLE DE MAQUILLAGE ARTISTIQUE.

Ekspert w obszarze wystąpień publicznych. 

Od ponad 30 lat związany zawodowo ze światem mediów.

Przez kilka lat z sukcesem prowadził jako prezenter codzienne wydanie magazynu „ZOOM” w RTL7; udzielał się także jako prezenter radiowy w Radio Pogoda. Były lektor głównego wydania Wiadomości w TVP.  

Artur jest również zawodowym lektorem. Przeczytał kilkaset reklam i filmów fabularnych. Współpracuje z prestiżowymi studiami dźwiękowymi, domami mediowymi i agencjami reklamowymi, udzielając swojego głosu. Użyczył głosu w ponad 1000 filmach i z równym powodzeniem w reklamach radiowo-telewizyjnych. Obecnie jest głosem w kanałach stacji telewizyjnej TVN.

Charyzmatyczny, pełen energii, fantazji i pasji - a jednocześnie empatyczny, uważny i wrażliwy - nazywany Inspiratorem Zmian. Przeprowadził przez proces zmiany blisko 160 000 osób. Każdego roku realizuje blisko 180 dni szkoleniowych, a na sali treningowej przepracował ponad 30 000 godzin zegarowych. 

Ceniony za ogromną wiedzę, wyjątkową osobowość naturalnego lidera, autorski styl prowadzenia szkoleń, warsztatów, wykładów pobudzających do refleksji i działania. 

Od 20 lat wspiera i doradza liderom w Polsce i Europie w obszarze wystąpień publicznych i prezentacji, budowania i zarządzania zespołami, komunikacji, inteligencji emocjonalnej, umiejętności przywódczych i sprzedażowych, a także z zakresu Personal Branding. Dzieli się również swoją obszerną wiedzą i doświadczeniem z technik wywierania wpływu, perswazji, obrony przed manipulacją i wykrywania kłamstwa.

Indywidualista, łamiący utarte schematy, wychodzi poza granice standardowego myślenia. Szuka nowych dróg i odpowiedzi na najważniejsze pytania. Uważny obserwator życia - zawsze stoi po stronie prawdy i wartości, którym hołduje.  

Kreatywna, dobra dusza o wrażliwym sercu. Pomimo trudnych doświadczeń życiowych, nie stracił wiary w ludzi i pozytywnego nastawienia do rzeczywistości. Potrafi kochać do szaleństwa. Lubi ryzyko - jest w stanie robić to, o czym inni boją się nawet pomyśleć. Marzenia nadają sens jego życiu. 

Przewodzi rozwojem wielu mężczyznom, kreując nowy model męskości oparty na integracji siły, działania, skuteczności oraz wrażliwości serca, refleksji i emocjonalności. Szanuje i wspiera kobiety w życiu publicznym i biznesowym.

Prywatnie: szczęśliwy mąż, pasjonat lotnictwa, sztuki i piękna  w swoim otoczeniu. Kiedyś właściciel galerii sztuki „Studio Bema 65”, dziś amator podróży, architektury, dobrej kuchni i pasjonującego życia. Aktualnie pisze scenariusz do swojej sztuki teatralnej, którą pragnie również wyreżyserować.

Ceni elegancję, spokój i wrażliwość. Kocha zwierzęta, morze i górskie krajobrazy. Szanuje przyrodę. Uwielbia silne rockowe brzmienie, a jednocześnie zanurza się w twórczość Czajkowskiego, Vivaldiego i Bethovena oraz muzykę filmową.

Do grona Jego Klientów należą m.in.: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.; Procter&Gamble Polska Sp. z o.o.; PKO Bank Polski S.A.; Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP; Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris; ING Bank Śląski S.A.; ArcelorMittal Poland S.A.; AXA Życie TU S.A.; Santander Consumer Bank S.A.; Red Bull Sp. z o.o.; Nestle Polska S.A.; Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o.; Energa S.A.; Żandarmeria Wojskowa; Ministerstwo Finansów; Agencja Rozwoju Przemysłu; innogy Polska S.A.; ARiMR; Pramerica Życie TUiR S.A.; Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie; BNP Paribas Bank Polska S.A.; PGNiG; Enea S.A.

Wybrane opinie uczestników o szkoleniach Artura Sokołowskiego:


„W skrócie szkolenia prowadzone przez Artura można określić jako: profesjonalne, inspirujące, dynamiczne, angażujące, ciekawe, przydatne. Jedyne w swoim rodzaju. Lepszych referencji nie trzeba. Arturze dziękuję i gratuluję!”

Adam Maciejewski

Prezes Giełdy Papierów Wartościowych S.A.

„Jest coś takiego w Arturze, co sprawia, że nie odpuszczasz. Nie szukasz słabych wymówek, by nie wykonać jakiegoś ćwiczenia. Budzi respekt i szacunek. Sposób Jego przekazu jest jasny i czytelny..." [czytaj więcej]

„Jest coś takiego w Arturze, co sprawia, że nie odpuszczasz. Nie szukasz słabych wymówek, by nie wykonać jakiegoś ćwiczenia. Budzi respekt i szacunek. Sposób Jego przekazu jest jasny i czytelny. Jeśli zaakceptujesz Jego warunki i wysokie standardy, jakie stawia sobie i nam, możesz być pewien, że „po” nie będziesz już taki sam – zacznie się fantastyczny proces zmian. Arturze, jesteś stworzony, by pomagać innym, aby mogli pozytywnie korygować swoje podejście do życia i pracy osiągając wspaniałe rezultaty.”

Marcin Sławiński

Dyrektor Biura Tradingu, PKO Bank Polski S.A.

„Począwszy od etapu kształtowania i definiowania programu szkolenia, aż po ich przeprowadzenie, przedstawiciele BUSINESS STUDIO byli dyspozycyjni, otwarci na sugestie, pomocni, kreatywni..." [czytaj więcej]

„Począwszy od etapu kształtowania i definiowania programu szkolenia, aż po ich przeprowadzenie, przedstawiciele BUSINESS STUDIO byli dyspozycyjni, otwarci na sugestie, pomocni, kreatywni. Ekspert – Artur Sokołowski potrafił dostosować treść i materiał szkolenia do specyfiki sektora kultury. Z całym przekonaniem pragniemy polecić BUSINESS STUDIO Artur Sokołowski jako rzetelnego partnera.”

Krzysztof Dudek

Dyrektor Narodowego Centrum Kultury

"W najbliższym czasie zamierzamy rozszerzyć zakres szkoleń realizowanych dla MSZ przez BUSINESS STUDIO o nowe zagadnienia: Train the trainer, kontakty z mediami, sztukę redagowania tekstów, public relations..." [czytaj więcej]

„W najbliższym czasie zamierzamy rozszerzyć zakres szkoleń realizowanych dla MSZ przez BUSINESS STUDIO o nowe zagadnienia:  wywieranie wpływutrain the trainer, kontakty z mediami, sztukę redagowania tekstów, public relations. Wysoki poziom kompetencji, doświadczenie zawodowe, wiedza Pana Artura Sokołowskiego, profesjonalne podejście do klienta sprawiają, że z przyjemnością polecamy BUSINESS STUDIO jako solidnego i wiarygodnego partnera w zakresie usług szkoleniowych.”

Małgorzata Banat Adamiuk

Zastępca Dyrektora Biura Spraw Osobowych i Szkoleń, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP

"Chciałabym złożyć na ręce Pana Artura Sokołowskiego wyrazy uznania za szkolenie pt. "Autoprezentacja - sztuka wystąpień publicznych", w którym wzięłam udział dwukrotnie. Pragnę podkreślić..." [czytaj więcej]

"Chciałabym złożyć na ręce Pana Artura Sokołowskiego wyrazy uznania za szkolenie pt. "Autoprezentacja - sztuka wystąpień publicznych", w którym wzięłam udział dwukrotnie. Pragnę podkreślić, iż zakres szkolenia był niezwykle obszerny, od podstawowych zasad autoprezentacji, do prezentacji bardzo profesjonalnego modelu dotyczącego budowy własnego wizerunku. Wiedza, materiały informacyjne, sposób szkolenia przeprowadzony w sposób interaktywny, doświadczenie trenera, łatwość nawiązywania kontaktu z uczestnikami szkolenia wskazują na niezwykłe walory merytoryczne i profesjonalną wiedzę Pana Artura Sokołowskiego. Podczas szkolenia dostrzegłam znakomitą umiejętność indywidualnego dostosowania się Pana Artura do możliwości indywidualnych potrzeb każdego uczestnika szkolenia, co stanowi istotną wartość w rozwoju. Niewątpliwie Pana Artura Sokołowskiego można zaliczyć do grona wybitnych trenerów w Polsce, specjalizujących się w sztuce wystąpień publicznych czy budowaniu wizerunku publicznego, a firmę BUSINESS STUDIO mogę bez wątpienia polecić wszystkim, którzy są zainteresowani realną poprawą kompetencji osobistych."

Anna Pełka

Członek Zarządu Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego

„Udział w prowadzonym szkoleniu przez Pana Artura Sokołowskiego uznajemy za jedną z najlepszych inwestycji w rozwój kompetencji interpersonalnych..." [czytaj więcej]

„Udział w prowadzonym szkoleniu przez Pana Artura Sokołowskiego uznajemy za jedną z najlepszych inwestycji w rozwój kompetencji interpersonalnych. Dostęp do ekskluzywnej wiedzy, perfekcyjne przygotowanie do prowadzenia warsztatu, zestawy adekwatnych ćwiczeń, wyjątkowe predyspozycje artystyczne i intelektualne, unikalne metody inspirowania i pobudzania aktywności uczestników warsztatu. Arturze dziękuję!”

Tomasz Kuźmiński

Dyrektor Departamentu Organizacji i Zarządzania Procesami, Bank Ochrony Środowiska S.A.

„Nigdy wcześniej nie uczestniczyłem w tak perfekcyjnie zorganizowanym i przeprowadzonym szkoleniu ”Train The Trainer - Akademia Trenera” zrealizowanym przez BUSINESS STUDIO..." [czytaj więcej]

„Nigdy wcześniej nie uczestniczyłem w tak perfekcyjnie zorganizowanym i przeprowadzonym szkoleniu ”TrainThe Trainer - Akademia Trenera” zrealizowanym przez BUSINESS STUDIO. Mistrzowskie przełożenie teorii na praktykę i wszechstronny warsztat P. Artura Sokołowskiego, pozwalają sprostać oczekiwaniom najbardziej wybrednych uczestników. Niewiarygodna łatwość nawiązania kontaktu, atmosfera zaufania, dotarcie do tych nawet najbardziej skrytych w sobie. Każdy traktowany był indywidualnie, nikt nie miał prawa poczuć się pominięty. Zdecydowana większość ćwiczeń miała charakter praktyczny. Z czystym sumieniem polecam firmę Pana Artura – BUSINESS STUDIO jako godnego i rzetelnego partnera biznesowego.”

Dariusz Kułakowski

Dyrektor Generalny ds. Technologii, Giełda Papierów Wartościowych S.A.

"I want to take this opportunity to personally extend my thanks Mr. Artur Sokołowski of BUSINESS STUDIO. Mr. Sokołowski is a fantastic coach and speaker. He has a great twist on understanding the way the business negotiations..." [czytaj więcej]

"I want to take this opportunity to personally extend my thanks Mr. Artur Sokołowski of BUSINESS STUDIO. Mr. Sokołowski is a fantastic coach and speaker. He has a great twist on understanding the way the business negotiations should be conducted. I have been impressed with his character and integrity. Great results naturally follow his presentation as he is particular and detailed-oriented in his approach to this difficult subject. Not only did I leave the training session uplifted and inspired, but with tools to help me stretch beyond my expectations. Simply saying it was funny, enlightening though provoking, entertaining and educational! I will be sure to definitely recommend his professional services to our business representatives and associates."

Cyryl Koshyk| DHP CEO & Founder

Dark Horizon Pictures [Paramount Studios]

"W dniach 13 i 14 grudnia 2010 r. uczestniczyłem w szkoleniu "Sztuka Wystąpień Publicznych" przeprowadzonym przez Pana Artura Sokołowskiego. Ta współpraca jest dla mnie przykładem..." [czytaj więcej]

„W dniach 13 i 14 grudnia 2010 r. uczestniczyłem w szkoleniu „Sztuka Wystąpień Publicznych” przeprowadzonym przez Pana Artura Sokołowskiego. Ta współpraca jest dla mnie przykładem wyjątkowo skutecznego i wartościowego szkolenia dla menadżerów i tych wszystkich, dla których istotna jest skuteczna komunikacja w biznesie. W tym wydaniu, mistrzowsko poprowadzony program szkolenia inspiruje i daje niezwykle konkretne umiejętności komunikowania. To naprawdę zupełnie wyjątkowa jakość szkolenia. Bardzo dziękuję za niezwykłe szkolenie – polecam je z przekonaniem wszystkim.”

Bartłomiej Bernard Kwiatkowski

Training Support Manager, Pramerica Życie S.A.

"Przeprowadzone przez Artura Sokołowskiego szkolenie /Sztuka Wystąpień Publicznych – Genialny Mówca/ zostało bardzo wysoko ocenione przez uczestników i uznane za nieszablonowe..." [czytaj więcej]

„Przeprowadzone przez Artura Sokołowskiego szkolenie /Sztuka Wystąpień Publicznych – Genialny Mówca/ zostało bardzo wysoko ocenione przez uczestników i uznane za nieszablonowe, przyczyniając się do wzrostu ich kompetencji. Profesjonalizm BUSINESS STUDIO dało się zauważyć zarówno na etapie przygotowywania projektu szkoleniowego, jak i podczas działań podejmowanych już na sali szkoleniowej. Wysoka ocena szkoleń BUSINESS STUDIO, jak i samego Pana Artura przyczyniła się do podjęcia decyzji o współpracy na przyszły rok.”

Magdalena Gawin

Kierownik Zespołu Trenerów Wewnętrznych, Raiffeisen Polbank S.A.


Więcej rekomendacji BUSINESS STUDIO


GALERIA