Małgorzata Sokołowska


Psychoterapeutka / Trenerka biznesu / Wykładowca akademicki


Założycielka Ośrodka Psychoterapii i Rozwoju Osobistego "Feniks" w Warszawie, współtwórczyni "Sokołowscy Studio", autorka koncepcji „Love in Business” i projektu „Kobieta Czterech Żywiołów” oraz wielu autorskich warsztatów i treningów terapeutycznych.

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego - studiowała na wydziale Psychologii i Pedagogiki, gdzie również ukończyła 4 - letnie studium doktoranckie (z powodów trudnych wydarzeń osobistych, porzuciła rozpoczętą karierę naukową i obronę pracy doktorskiej). Zdecydowała się na kontynuowanie swojej drogi psychologiczno - pedagogicznej w praktycznym wymiarze. Fakt, że przez cały okres studiów pracowała w ośrodkach Pomocy Dziecku i Rodzinie przy Stowarzyszeniu "Szansa", pomógł jej w tej decyzji.

Następnie ukończyła podyplomowe 4‐letnie Studium Psychoterapii Integratywnej w Krakowie, Studium Terapii Par i Rodzin, Studium Treningu i Warsztatu Psychologicznego „INTRA”, Studium Treningu Interpersonalnego "INTRA", 2-letnie szkolenie z pracy metodą ustawień systemowych u Marka Wilkirskiego oraz liczne szkolenia i kursy z zakresu m.in psychoterapii Gestalt i Bioenergoterapii Alexandra Lowena. Ukończyła dwustopniowe szkolenie z Hipnozy. Szkoliła się także uczestnicząc w wielu warsztatach polskich i zagranicznych psychoterapeutów oraz u Berta Hellingera, Marii Senftleben - Gudrich, Ilse Kutschery, Victorii Schnabel, Jacoba i Siegliende Schneider'ów, Joaquina Marujo, Guntera Schrickera, Heiko Henriksa, Hedy Leitner, Joy Manne, Gerharda Walpera, Edwarda Lyncha, Clouda Missiaene, Jeffrey'a Zeiga, Edith Lieberman. Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Ustawień Systemowych.

Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze psychoterapii zarówno indywidualnej, jak i grupowej - która jest jej wielką pasją. Przez pierwsze 10 lat swojej aktywności zawodowej pracowała socjoterapeutycznie z dziećmi i młodzieżą, współtworząc Ośrodki Pomocy Dziecku i Rodzinie "Szansa". Traktuje to, jako ważny aspekt rozwoju na swojej drodze zawodowej.

Ma ponad 15 - letnie doświadczenie w pracy metodą ustawień systemowych. Należy do wąskiego grona terapeutów hellingerowskich, którzy jednocześnie posiadają wykształcenie psychoterapeutyczne.

Od lat wspiera liderów w mądrym zarządzaniu, budowaniu skutecznych zespołów i odnajdywaniu ich osobistej drogi rozwoju. Skutecznie łączy różne podejścia i metody w służbie procesu rozwoju i „zdrowienia” człowieka. Posiada specjalizację i doświadczenie w pracy z zespołami, a także w kontakcie indywidualnym. Fascynatka procesu grupowego i perspektywy systemowej - od lat bada ich znaczenie i przełożenie na sukces osobisty i biznesowy.
Z radością i pasją prowadzi autorskie, cykliczne szkolenia oraz warsztaty psychoterapeutyczne i rozwojowe dedykowane kobietom w biznesie - dla "współczesnych Wiedźm".

Kobieta dumna z faktu bycia kobietą … świadoma, mądra, silna i wrażliwa zarazem, pełna życia i radości … Wciąż się rozwija, dokształca, podróżuje, doświadcza nieznanego ...

Odważnie od lat podąża swoją drogą - niejednokrotnie pod prąd, kwestionując zastaną rzeczywistość. Nie boi się zadawać trudnych pytań, oglądać rzeczywistość z różnych perspektyw, eksperymentować - zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Zawsze wierna sobie i swoim wartościom ...

Nie lubi być "wyznawcą jednej filozofii"… fascynuje ją różnorodność, odmienność i w otwartości na nie postrzega szansę do dojrzałego wzrastania człowieka.

Filozoficzna dusza pomaga jej szukać twórczych dróg, oddawać się samotności, znaleźć czas na bycie i działanie, szukać sensu istnienia ... Doświadczenie straty nauczyło ją żyć tu i teraz, cieszyć się z tego, co przynosi każdy dzień, doceniać szczere, dobre relacje z ludźmi, kochać życie całym sercem.


Podkreśla ogromną rolę intuicji i potencjału, jaki niesie ze sobą kobiecość w budowaniu zdrowych relacji w życiu społecznym i dobrze prosperujących biznesów. Fundament zdrowych systemów społecznych i organizacji biznesowych widzi we wzajemnym szacunku, życzliwości i mądrym uzupełnianiu się potencjału kobiet i mężczyzn.

Prywatnie: szczęśliwa żona, spełniona mama 13-letniej Laury, wielbicielka Włoch, mody, kultury i kuchni śródziemnomorskiej. Kolekcjonerka butów - ma ich ponad 100 par. Pasjonatka sztuki, tańca i lotnictwa - 12 lat trenowała taniec latynoamerykański i standardowy, skończyła kurs pilota szybowca, ale radzi sobie także z większymi maszynami.Więcej rekomendacji BUSINESS STUDIO


GALERIA


Poznaj moje szkolenia: