Sztuka Wystąpień Publicznych – Genialny Mówca

1950,00 netto

Sztuka Wystąpień Publicznych – Genialny Mówca, to 2-dniowe autorskie szkolenie Artura Sokołowskiego, który uznawany jest za jednego z najskuteczniejszych i najbardziej charyzmatycznych trenerów wystąpień publicznych w Polsce. Podczas swoich przemówień porywa tłumy i zapala do działania.

Szkolenia te prowadzi od 25 lat, a na swoim koncie ma 160 000 przeszkolonych osób. Skorzystaj z Jego doświadczenia, dzięki Niemu zmienisz sposób wygłaszania swoich przemówień, co wpłynie na rezultaty, jakie osiągasz. Krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces mistrzowskiego opanowania sztuki prezentacji i wyjątkowych wystąpień publicznych.

Szkolenie również w formie zamkniętej dla firm w całej Polsce.

Warszawa/ grupy szkoleniowe liczą do 16 osób.

Dostępne terminy

17-18 października 2019
1 950,00 netto
21-22 listopada 2019
1 950,00 netto
16-17 grudnia 2019
1 950,00 netto
13-14 stycznia 2020
1 950,00 netto

OPIS

SZTUKA WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH - GENIALNY MÓWCA

PROFESJONALNE PREZENTACJE BIZNESOWE

2-dniowe szkolenie otwarte w Warszawie z Arturem Sokołowskim

Gdybyś teraz dowiedział/a się, że jutro musisz wystąpić przed publicznością (nawet kilkuosobową), by przedstawić bardzo ważny projekt, zrobić prezentację czy podsumowanie kwartału, ponieważ osoba, która miała to zrobić po prostu się rozchorowała, jaka pierwsza myśl pojawia się w Twojej głowie? Co czujesz? Jaki jest Twój kolejny krok? Od czego zaczynasz przygotowanie? A może wycofujesz się..?
To, że „mniej więcej” WIESZ, jak powinno wyglądać i na czym polega dobre wystąpienie publiczne jeszcze o niczym nie świadczy, pytanie czy POTRAFISZ tę wiedzę przekuć w działanie – w swoje dobre wystąpienie publiczne? Bo to już zupełnie inna bajka…

Szkolenie prowadzi Artur Sokołowski - co o Jego szkoleniach z Wystąpień Publicznych mówią uczestnicy?:

„ W skrócie szkolenia prowadzone przez Artura można określić jako: profesjonalne, inspirujące, dynamiczne, angażujące, ciekawe, przydatne. Jedyne w swoim rodzaju. Lepszych referencji nie trzeba. Arturze dziękuję i gratuluję!”.

Adam Maciejewski, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych S.A

„Przeprowadzone przez Artura Sokołowskiego szkolenie /Sztuka Wystąpień Publicznych – Genialny Mówca/ zostało bardzo wysoko ocenione przez uczestników i uznane za nieszablonowe, przyczyniając się do wzrostu ich kompetencji. Profesjonalizm BUSINESS STUDIO dało się zauważyć zarówno na etapie przygotowywania projektu szkoleniowego, jak i podczas działań podejmowanych już na sali szkoleniowej. Wysoka ocena szkoleń BUSINESS STUDIO, jak i samego Pana Artura przyczyniła się do podjęcia decyzji o współpracy na przyszły rok.”

Magdalena Gawin, Kierownik Zespołu Trenerów Wewnętrznych, Raiffeisen Polbank S.A.

„Chciałabym złożyć na ręce Pana Artura Sokołowskiego wyrazy uznania za szkolenie pt. „Autoprezentacja – sztuka wystąpień publicznych”, w którym wzięłam udział dwukrotnie. Pragnę podkreślić, iż zakres szkolenia był niezwykle obszerny, od podstawowych zasad autoprezentacji, do prezentacji bardzo profesjonalnego modelu dotyczącego budowy własnego wizerunku. Wiedza, materiały informacyjne, sposób szkolenia przeprowadzony w sposób interaktywny, doświadczenie trenera, łatwość nawiązywania kontaktu z uczestnikami szkolenia wskazują na niezwykłe walory merytoryczne i profesjonalną wiedzę Pana Artura Sokołowskiego. Podczas szkolenia dostrzegłam znakomitą umiejętność indywidualnego dostosowania się Pana Artura do możliwości indywidualnych potrzeb każdego uczestnika szkolenia, co stanowi istotną wartość w rozwoju. Niewątpliwie Pana Artura Sokołowskiego można zaliczyć do grona wybitnych trenerów w Polsce, specjalizujących się w sztuce wystąpień publicznych czy budowaniu wizerunku publicznego, a firmę BUSINESS STUDIO mogę bez wątpienia polecić wszystkim, którzy są zainteresowani realną poprawą kompetencji osobistych.”

Anna Pełka, Członek Zarządu, Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie

"Nigdy wcześniej nie uczestniczyłem w tak perfekcyjnie zorganizowanym i przeprowadzonym szkoleniu „Sztuka Wystąpień Publicznych” zrealizowanym przez BUSINESS STUDIO. Mistrzowskie przełożenie teorii na praktykę i wszechstronny warsztat P. Artura Sokołowskiego, pozwalają sprostać oczekiwaniom najbardziej wybrednych uczestników. Niewiarygodna łatwość nawiązania kontaktu, atmosfera zaufania, dotarcie do tych nawet najbardziej skrytych w sobie. Każdy traktowany był indywidualnie, nikt nie miał prawa poczuć się pominięty. Zdecydowana większość ćwiczeń miała charakter praktyczny. Z czystym sumieniem polecam BUSINESS STUDIO jako partnera biznesowego."

Dariusz Kułakowski, Dyrektor Generalny ds. Technologii, Giełda Papierów Wartościowych.

"Pan Artur to doskonały trener, praktyk, który potrafi przekazywać wiedzę poprzez niezliczone i wzorowo przygotowane ćwiczenia.  Doskonale diagnozuje umiejętności i potrzeby każdego uczestnika, angażuje i zachęca do udziału w ćwiczeniach, co ma znaczenie zwłaszcza w tak osobistej tematyce jak autoprezentacja czy wystąpienia publiczne. Jego doświadczenie trenerskie i aktorskie to bardzo istotny atut wyróżniający go na tle konkurencji."

Robert Garczyński, Menadżer Jakości, ING Bank Śląski S.A.

Program realizowany również w formie zamkniętej dla firm na terenie całej Polski.


Trema, obawa o reakcję publiczności, lęk przed stanięciem twarzą w twarz ze słuchaczami, lęk przed negatywną oceną, to najczęstsze bodźce, które zniechęcają i odciągają ludzi od wystąpień publicznych. Nie chodzi o to, aby od razu porywać wielotysięczne tłumy, bo przecież niewiele osób musi mierzyć się z aż takim wyzwaniem. Należy jednak stawić czoło swoim obawom i uprzedzeniom, poszerzając stopniowo swoją strefę komfortu.

Dzięki szkoleniu „Sztuka Wystąpień Publicznych i Prezentacji – Genialny Mówca” zmienisz sposób wygłaszania swojego wystąpienia, co wpłynie na rezultaty, jakie osiągasz. Poprawisz swoją pozycję w firmie, w której pracujesz, czy w biznesie, który prowadzisz. Możesz być przekonany, że Twoja kariera wręcz eksploduje, pod warunkiem jednak, że krok po kroku zastosujesz sprawdzone metody działania i systemy prezentacji, które przedstawi Ci Artur Sokołowski i których doświadczysz na własnej skórze podczas szkolenia. Pod okiem profesjonalisty, który przeszkolił ponad 160 000 osób, mniej lub bardziej boleśnie przejdziesz przez ten proces.

Świetne przeprowadzone wystąpienie publiczne jest prawdziwą sztuką. Przemawianie do ludzi, jak również przekonywanie ich do swoich racji nie jest łatwe, ale można się tego nauczyć. Znajomość kilku sprawdzonych zasad wystąpień publicznych pomoże Ci opanować tę sztukę, a twoja publiczność będzie cię kochać!

Z wystąpieniem publicznym mamy do czynienia nie tylko w przypadku przemówienia przed kilkuset osobową publicznością. To również spotkanie biznesowe, jakie odbywasz każdego dnia lub rozmowa kwalifikacyjna, dlatego, że masz do czynienia z drugim człowiekiem, z którym musisz się skutecznie komunikować, by być zrozumianym.

Słuchaj tak, aby ludzie chcieli mówić. Mów tak, by ludzie słuchali.

Być może jest tak, że unikasz sytuacji, w których trzeba wystąpić publicznie, mówisz pod nosem: „Gdybym tylko potrafił/a przemawiać, moje życie wyglądałoby zupełnie inaczej, bo wtedy…”. Masz wówczas dwa wyjścia: albo weźmiesz sprawy w swoje ręce, podejmiesz działanie, by to zmienić i zdecydujesz się wziąć udział w szkoleniu, dzięki któremu pokonasz barierę nieśmiałości, strachu, wycofania, albo nadal będziesz tkwił w martwym punkcie swojej kariery zazdroszcząc wszystkim dookoła tej umiejętności! Wybór jak zawsze należy tylko do Ciebie, to Ty kreujesz swoją rzeczywistość. Jeśli postanowisz, że to jeszcze nie jest ten moment, jeszcze nie teraz, zadaj sobie pytanie co dzięki tej decyzji zyskasz? Ile do tej pory straciłeś/aś? Ile jeszcze możesz stracić? Co Cię omija? Jakie są konsekwencje długoterminowe? Co ważne – odpowiedz sobie na te pytania.

TO NIE JEST TAKIE TRUDNE, JAK CI SIĘ WYDAJE

Zostać Genialnym Mówcą®, to zadanie proste, o ile oczywiście masz kogoś, kto osiągnął na tym polu poziom mistrzowski i jest gotów przekazać Ci tę wiedzę i nauczyć konkretnych umiejętności.

W trakcie tych wyjątkowych warsztatów, Artur Sokołowski podzieli się z tobą swoim dwudziestoletnim doświadczeniem scenicznym i biznesowym. Przekaże Ci wiedzę na temat fundamentalnych zasad niezbędnych, by porywać tłumy i budować tym samym autorytet w oczach swoich klientów i odbiorców. Przeprowadzi Cię, krok po kroku przez proces mistrzowskiego opanowania sztuki prezentacji i wyjątkowych wystąpień.

Będzie to dwudniowe, intensywne szkolenie, w trakcie którego Artur dokładnie pokaże, w jaki sposób przeszedł swoją własną drogę, by stać się Genialnym Mówcą®.


Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś wziąć udział w tym szkoleniu, m. in.:

1. Zmienisz swoje przekonanie na temat wystąpień publicznych. Udowodnię ci, że nie musisz mieć kwalifikacji, dyplomów ani tytułów naukowych, by być Genialnym Mówcą®. Wystarczy życiowe doświadczenie i determinacja do dokonania zmiany.

2. Być może masz produkt/ usługę, którą chcesz lepiej sprzedawać. Jednak, by cokolwiek w życiu sprzedać, najpierw musisz sprzedać najważniejszy produkt – samego siebie. Ludzie najpierw kupią twoją osobowość. Będąc „nijakim” jest małe prawdopodobieństwo, że zachęcisz do zakupu.

3. Jako przedsiębiorca w małej firmie, trener czy coach, być może będziesz wykorzystywał swoje wystąpienia internetowe lub sceniczne, by zostać ekspertem w swojej branży. Rób to skutecznie, od samego początku, aby błyskawicznie uchodzić za autorytet. Nie da się zrobić drugi raz dobrego pierwszego wrażenia.

4. Dzisiejszy świat mediów, daje Ci szansę nie tylko zaistnieć, wypromować się, ale wręcz dostarczyć swoje usługi i wiedzę ekspercką. Poznaj twarde narzędzia skutecznej prezentacji i uniknij antyreklamy.

5. Krok po kroku przejdziesz przez proces tworzenia skutecznego przekazu do ludzi, wreszcie wygłosisz swoje wystąpienie, zyskując przychylność, szacunek i zainteresowanie słuchaczy.


Czego konkretnie dowiesz się na szkoleniu z Wystąpień Publicznych?

Nauczysz się jak:

 • Rozpoczynać przemówienie, budować napięcie i kończyć wystąpienie
 • Jak tworzyć strukturę wystąpienia/ prezentacji, z której korzystają najwięksi mówcy na świecie.
 • Zrobić na ludziach wrażenie, by przykuć ich uwagę
 • Budować prezentację w Power Point, aby była zapamiętana przez słuchaczy i jednocześnie tobie ułatwiała jej wygłoszenie.
 • Posługiwać się spójną mową ciała.
 • Jakich gestów używać, by wyglądać swobodnie i wiarygodnie.
 • Zarządzać przestrzenią na scenie – flipchart, laptop, rzutnik, etc.
 • Angażować publiczność, by zapalać ich do działania.
 • Panować nad emocjami, koncentrować się i dodawać sobie odwagi tuż przed wejściem „na scenę” – metody stosowane przez wybitnych aktorów.
 • Radzić sobie z tremą podczas występowania przed publicznością w sytuacji kryzysowej.
 • Sprostać trudnym pytaniom lub aluzjom z sali
 • Wzbudzać sympatię i autorytet wśród odbiorców.
 • Wpłynąć na ludzi tak, by wywołać zmianę w ich życiu prywatnym i biznesowym;
 • Generować sprzedaż poprzez internetowe filmy video, przemówienia ze sceny.

Program szkolenia "Sztuka Wystąpień Publicznych - Genialny Mówca":

Wprowadzenie do świata Sztuki Wystąpień Publicznych i Prezentacji:
 • Jak przygotować się do wystąpienia publicznego.
 • Pytania na które musisz sobie odpowiedzieć.
 • Jak stworzyć strukturę wypowiedzi, by była łatwa do wygłoszenia przez Ciebie i zapamiętana przez odbiorców.
 • Analiza audytorium.
 • Metody skupienia uwagi na sobie i słuchaczach oraz wzbudzanie sympatii u odbiorców.
 • Techniki utrzymywania napięcia poprzez kontrolowanie i prezentowanie emocji.
 • Koncentracja widza na kluczowych aspektach wypowiedzi.
 • Umiejętność moderowania grupą (spotkania biznesowe, sala konferencyjna, aula, etc.).
 • Bariery komunikacyjne i umiejętność radzenia sobie z nimi.
 • Proksemika - teoria sfer i zarządzania przestrzenią sceniczną.
 • Wystąpienie publiczne, prezentacja biznesowa a wystąpienie przed kamerą - podobieństwa i różnice.
 • Analiza przypadków i sytuacji praktycznych.
Perswazja słowna w wystąpieniach publicznych:
 • Magia słowa, czyli język perswazji.
 • Wywieranie wpływu rytmem i tonacją głosu.
 • Kształtowanie własnego stylu rozmowy.
 • Triki i dramy aktorskie.
 • Wpływ emocji, temperamentu, osobowości na odbiór treści wypowiedzi.
 • Synchronizacja mowy ciała z retoryką, spójność wypowiadanego słowa z wykonywanym gestem - dlaczego jest to takie ważne.
Umiejętność radzenia sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami:
 • Zaschnięte gardło.
 • Trzęsące się ręce i nogi.
 • Drżący głos.
 • Pustka w głowie.
 • Co zrobić z rękoma.
 • Eliminowanie niepożądanych, intonowanych zwrotów przed treścią.
 • Opanowanie tremy.
Praca nad wystąpieniami publicznymi: ćwiczenia indywidualne i grupowe – wystąpienia uczestników. Omówienie popełnianych błędów i indywidualne wskazówki.
Praca nad głosem, oddechem i poprawną wymową:
 • Emisja.
 • Siła.
 • Natężenie.
 • Rytm.
 • Akcentacja.
 • Intonacja.
 • Umiejętność prawidłowego oddychania przeponowego.
Perswazja niewerbalna / znaczenie mowy ciała podczas Twojego przemówienia:
 • Twarz.
 • Oczy.
 • Mimika.
 • Portret.
 • Gest.
 • Postawa ciała i poruszanie się.
Techniki improwizacji podczas wystąpienia publicznego:
 • Gdy zawiedzie sprzęt lub wystąpi "pusta w głowie"
 • Improwizacja, jako narzędzie wywierania wpływu i poduszka bezpieczeństwa.
 • Kontrolowanie i wykorzystanie tremy w wystąpieniach publicznych.
 • Efektywne zastosowanie pauzy podczas wypowiedzi.
DRESS CODE - Wygląd i wizerunek prelegenta.
Jak pracować z kamerą? – niezbędne wskazówki.
Koniec zajęć. Rozdanie certyfikatów.

Podczas zajęć Artur Sokołowski wykorzystuje jedynie aktywne formy nauczania, każdy uczestnik pod okiem trenera ćwiczy w praktyce swoje wystąpienie:
 • ćwiczenia indywidualne i grupowe
 • antyprzykłady
 • demonstracje trenera
 • mity dotyczące wystąpień publicznych, których nigdy nie należy stosować
 • możliwość przećwiczenia własnej prezentacji/ przemówienia/ mowy motywacyjnej (ustawienie i wymodelowanie przez trenera jej najlepszych wariantów, tak, by jej przekaz budził największe zainteresowanie).

Kim jest Artur Sokołowski i dlaczego możesz mu zaufać?

Artur Sokołowski - Trener biznesu, mentor, coach, autor, mówca.

Charyzmatyczny, pełen energii mówca biznesowy, przeszkolił blisko 160 000 osób. Właściciel firmy szkoleniowej BUSINESS STUDIO GROUP, którą ze spektakularnym sukcesem prowadzi od 11 lat. Przez swoich klientów nazywany Inspiratorem Zmian. Od 20 lat doradca i mentor wspierający liderów w Polsce i Europie w kompetencjach komunikacyjnych, zarządczych, przywódczych oraz w zakresie prezentacji i wystąpień publicznych.

Każdego roku realizuje blisko 180 dni szkoleniowych, a na sali treningowej przepracował ponad 30 000 godzin zegarowych. Ceniony za ogromną wiedzę, niespotykaną osobowość prawdziwego lidera, energetyczny styl prowadzenia szkoleń, warsztatów, wykładów, pobudzając i zapalając do działania każdego – bez wyjątku.

Absolwent krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej na Wydziale Aktorskim. Wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej.

Trener z zakresu sztuki wystąpień publicznych, autoprezentacji, komunikacji, przywództwa, mowy ciała, technik sprzedaży, technik wywierania wpływu, perswazji i obrony przed manipulacją, inteligencji emocjonalnej, szkoleń w zakresie Personal Branding, a także budowania i zarządzania zespołami.

Artur Sokołowski jest również zawodowym lektorem. Przeczytał kilkaset reklam i filmów fabularnych. Współpracuje z mediami udzielając swojego głosu. Twórca i realizator projektu dla Kobiet pt. „LWICA BIZNESU”, którego ideą jest wspieranie rozwoju zawodowego kobiet. Szkolenia i eventy z jego udziałem to niezwykłe show, ogromna dawka wiedzy, umiejętności i motywacji oraz uczta intelektualna w jednym.

Do grona Jego Klientów należą m.in.: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.; Procter&Gamble Polska Sp. z o.o.; PKO Bank Polski S.A.; Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP; Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris; ING Bank Śląski S.A.; ArcelorMittal Poland S.A.; AXA Życie TU S.A.; Santander Consumer Bank S.A.; Red Bull Sp. z o.o.; Nestle Polska S.A.; Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o.; Energa S.A.; Pramerica TUiR S.A.; Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie; ; DNV GL Business Assurance Poland Sp. z o.o; BGŻ BNP Paribas S.A.; eService Sp. z o.o.; Bank Gospodarstwa Krajowego; Benefit Systems S.A.; Pratt & Whitney Aero Power Rzeszów S.A.; Raiffeisen Bank Polska S.A.; Żandarmeria Wojskowa; Ministerstwo Finansów, Agencja Rozwoju Przemysłu, Dark Horizon Pictures - Hollywood.


Informacje dodatkowe:

 • Rozpoczęcie szkolenia: godz. 10:00
 • Zakończenie szkolenia: 17:00
 • Maksymalna liczba uczestników – 16 osób 

W cenie szkolenia otrzymujesz:

 • udział w szkoleniu;
 • materiały szkoleniowe;
 • catering;
 • 2 - daniowy obiad;
 • certyfikat;
 • bezpłatne konsultacje z trenerem po zakończeniu szkolenia (Skype, e-mail, telefon);
 • propozycje literatury dotyczącej tematu.

W skład ceny NIE wchodzą:

 • nocleg, dojazd

Miejsce szkolenia:

Szkolenie odbędzie w Warszawie, biurowiec Central Tower, Al. Jerozolimskie 81, 7 piętro.

Certyfikat

Po szkoleniu otrzymasz imienny certyfikat ukończenia szkolenia.


JAK ZAPISAĆ SIĘ NA SZKOLENIE?

Są 2 sposoby:

1. Wybierz dogodny dla siebie termin i dodaj szkolenie do koszyka

2. Pobierz formularz zgłoszeniowy, wypełnij i prześlij do nas na adres biuro@business-studio.pl


Czekamy na twoje zgłoszenie!POBIERZ
FORMULARZ
ZGŁOSZENIOWY